Doc.Karel Smyczek, režisér

Mému seznámení s OÁZOU předcházelo setkání s paní Kurzovou, která nám úžasně pomohla při starání se o malé děti při natáčení seriálu pro německou televizi. To už je vlastně téměř dvacet let. Proto jsem byl potěšen, když autorka Lucie Konášová napsala do seriálu Dobrá čtvrť postavu ředitelky
podobné organizace jako je právě OÁZA. Tu roli ráda přijala Bára Hrzánová, která to prostředí – a hlavně všechny lidi – už důvěrně znala a měli spolu úžasný vztah plný vzájemného respektu a pochopení.
Jedna ze zásadních scén příběhu se odehrávala při divadelním představení souboru. Moje filmová produkce měla poněkud obavy, jestli se natáčení nebude protahovat a tak vymezila na tyto dny více prostoru, než je u seriálu běžné. Obavy byly pochopitelně úplně zbytečné. Vše bylo perfektně secvičené a dokonce docházelo i k velmi živým improvizacím, které obohacovaly původní text. Vždyť také šlo o zkušené „divadelní harcovníky“, kteří už měli za sebou nejedno vystoupení a prkna co znamenají svět jim nebyla cizí. Myslím, že si to všichni užili a členové OÁZY si vedle Báry a paní Vilmy Cibulkové (která hrála s nimi) připadali jako skuteční herci, jimiž vlastně skutečně byli.
A já bych chtěl popřát všem, kdo bojují o samotnou existenci OÁZY, aby nacházeli větší pochopení pro zajištění jejího chodu i do budoucna.

Zdraví Karel Smyczek

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>