20 let Studia Oáza

V sobotu 23. června jsme v divadle Na Prádle oslavili dvacáté narozeniny Studia Oáza. Mezi účastníky byli kromě frekventantů současní i minulí asistenti, lektoři, ale i významné osobnosti, se kterými jsme se během dvou desetiletí Oázy setkávali a které nás různými způsoby podporovaly.

Velmi potěšeni jsme byli především návštěvou paní Livie Klausové, manželky prezidenta republiky. Mezi dalšími významnými hosty byli dále zpěvačka Marta Kubišová, hudební skladatel a pedagog Pavel Jurkovič, herečka Tereza Herz Pokorná, docent MUDr. Martin Bojar, Dr. Petr Niederle a další. Přivítali jsme i bývalé asistentky a lektorky, které na toto setkání vážily dlouhou cestu, jako například herečka Heda Čechová-Bayer z Německa, Milada Smutná z Brna či Tereza Malá z Českých Budějovic. Měli jsme tak milou příležitost se – mnohdy po letech – znovu vidět a společně zavzpomínat.

Divadlo Na Prádle v sobotu ožilo spoustou fotografií z historie i současného dění v Oáze, stejně jako příjemnou atmosférou, jakou umějí naši klienti, asistenti a lektoři vytvořit. K tanci a poslechu nám zahrála kapela Kabrňáci z Tloskova, která nás doprovází již 20 let a stála také u vzniku Studia.

Oficiální část zahájila zakladatelka a dlouholetá ředitelka Studia Oáza Olga Kurzová, následoval krátký film z historie Oázy a poděkování zakládajícím členům Studia. Lektorky a asistentky připravily také překvapení v podobě módní přehlídky klobouků.

Děkujeme Divadlu Na Prádle, které nám laskavě propůjčilo své prostory, a všem asistentům, díky kterým oslava 20 let Studia Oáza mohla proběhnout v tak slavnostní atmosféře.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští setkání na některé naší další akci!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>